Sita przemysłowe to urządzenia, które używane są w kopalniach piachu czy przemyśle stalowym, umiemy je także spotkać w recyklingu. Sita rolnicze jak sama firma pokazuje używane są one w gospodarstwie, a dokładnie w urządzeniach takich jak kombajny. Jego ważnym założeniem jest oczyszczenie zebranych ziaren. Właśnie taką szansę dają sita rolnicze. Zasada działania wydaje się prosta. Strumień powietrza produkowany przez wentylator przechodzi przez sita od ich dolnej strony i niesie ze sobą część plew i drobnych kawałków słomy, z jakimi zmieszane jest na tym etapie ziarno. Resztki wraz z oczyszczonymi nasionami trafiają na niskie sito. Kiedyś sita rolnicze były wykonane wyjątkowo praktyczne są one używane do tej chwili. Były toż sita rolnicze otworowe. Ich powierzchnia zawiera szereg otworów o konkretnej średnicy, przez które oczyszczane są nasiona. Ich podstawowa cechą jest praca kiedy zbiory są wilgotne, nie zatrzymują się, ale ich znaczącą wadą jest słaba jakość przesiewania. Teraz umiemy je jeszcze spotkać, ale głównie jako sito dolne. Innym typem są sita szczelinowe, https://indasto.com/pokaz-produkt/sita/7 które są odporne na wszelkie| obciążenia. Pewną radą jest to, że sita szczelinowe dysponują wielki zakres kształtów i parametrów, co ma zasadniczy wpływ na właściwą filtrację, separację i klasyfikację cieczy i ciał stałych.

Sita szczelinowe mogą być zgrzewane na okrągło albo na płasko. Robione są z przewodów profilowych z dużej jakości stali kwasoodpornej. Tego typu sita szczelinowe posiadają:

  • Idealnie równa powierzchnia
  • Wielka precyzja wykonania
  • Zwiększona efektywność i precyzję separacji,
  • Zdolność do samoczyszczenia się

Przed ich zakupem warto zwrócić się do profesjonalnej firmy, która dobierze dobre sita ze stali nierdzewnej do naszej maszyny. Istotną cechą sita ze stali nierdzewnej jest idealna odporność na korozję, dzięki czemu dobrze sprawdza się w trudnych warunkach. Umiemy je kupić w splocie prostym lub skośnym. Sita ze stali nierdzewnej mogą posiadać splot mały jak też wielki. Ten pierwszy doskonale sprawdzi się przy bardzo niskiej frakcji, jaką pragniemy przesiać. Ponadto pozwalają one także filtrację cieczy i gazów. Sita ze stali nierdzewnej mogą być używane w:

  • przemyśle gazowym i naftowym
  • przemyśle chemicznym
  • górnictwie
  • przemyśle energetycznym
  • przemyśle gazowym

Sita rolnicze jak także sita szczelinowe mogą być zrobione ze stali kwasoodpornej, która obecnie jest najczęściej stosowanym materiałem. Jak znamy sita ze stali nierdzewnej maja różny przekrój mogą być zgrzewane pod różnym kątem. Dlatego tak znaczące jest żeby wybór ich do naszych potrzeb dokonał fachowiec. To on zna jaki model i do czego będą pasowały sita szczelinowe. Jaki model maszyny rolniczej posiadamy i czy te konkretne sita rolnicze będą do niej pasowały. Dlatego nie dokonujmy zakupów pochopnie. Nie są to tanie produkty, a przecież mają nam służyć przez dużo lat. Musimy wybrać tak, aby sita ze stali nierdzewnej były jak najkorzystniej dopasowane do naszych potrzeb.